INFO PROCES


PŘED

24 hodin před samotným tetováním nepij alkohol a v den tetování ani silnou kávu. Dále nechoď do solária a vyhýbej se všemu, při čem by byla tvá kůže namáhána (delší opalování, atp.). Vylučuje se chodit na tetování pod vlivem jakýchkoliv psychotropních látek. Je třeba, aby jsi byla zdravá a alespoň týden před tetováním neužívala antibiotika. V případě užívání léků na ředění krve je třeba konzultace s lékařem.

PO

Tetování je zákrok, při kterém je porušena integrita lidské kůže a při kterém se do těla vpravuje cizí látka, v tomto případě barva. Tělo, přirozeně reaguje na cizí látku tak, že se jí brání tím, že vylučuje podkožní mok. Tento proces začíná bezprostředně po tetování, proto se místo po zákroku musí ošetřit, aby se do čerstvé rány nedostaly bakterie a předešlo se kontaminaci.

Na čerstvé tetování dostaneš folii, která slouží jako druhá kůže /ochrana. Ta se sundává po několika hodinách nebo druhý den - pod vodou. Po sundání folie je třeba tetování opláchnout vodou a osušit, nejlépe jednorázovou papírovou utěrkou (v látkových ručníkách se drží bakterie). V průběhu dalších dní se z výše zmiňovaného moku utvoří strup, který je plný pigmentu z barvy a tudíž na něj dáváme pozor, abychom ho nestrhly a on se sám vyloupl a uzdravil. Během hojení se pigment opět navrátí pod kůži a novou kůží se také rána zatáhne, tím proces hojení končí. - To je i důvod proč během tohoto měsíce tetování nepatrně změní svou barvu.

Tento proces trvá 2-3 týdny, proto je zapotřebí vyhýbat se během tohoto období, delšímu kontaktu s vodou (bazén, delší koupele, atd.), opalování, soláriu, větší fyzické námaze (cvičení, posilování), práci v prašném prostředí a všemu, co by mohlo narušit průběh hojení. Co je asi nejdůležitější, tak průběžné promašťování tetování, osobně dávám k tetování vždy domácí mastičku/ případně osobně na aftercare preferuji přírodní alternativy typu bambucké máslo, atp.
První týden klidně 2x - 3x denně, dále podle potřeby, dokud se strup úplně nevyloupne a nezahojí.

PŘÍPRAVKY NA AFTER CARE

Ke každému tetování dávám v ceně i přípravek na aftercare, jedná se o domácí mastičku
z hojivých bylinekjako je např. měsíček lékařský, kopřiva nebo levandule (vyrábím je podle potřeby v omezeném množství).

KOREKCE

V ceně každého tetování nabízím jednu korekci v případě, že by se tetování špatně vyhojilo.
I to se bohužel občas může stát, tenké linky, které tetuji mají své výhody - například se tolik nerozpíjí v kůži a působí proto i po letech delikátně a jemně. Občas se ale může stát, že se svojí jemností vytratí některé detaily (stává se to opravdu málokdy, ale ta možnost tu je) proto nabízím možnost korekce. 

Tato bezplatná korekce se ale vztahuje pouze na období 1 měsíce od tetování a nevztahuje se na místa s horší hojivostí jako jsou například prsty (na to Tě případně při sezení ale upozorním).